flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ПРАВИЛА ВНУТРІШНЬОГО ТРУДОВОГО РОЗПОРЯДКУ В АПАРАТІ ОСТРОЗЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЗАТВЕРДЖЕНО

загальними зборами трудового

 колективу Острозького районного

суду Рівненської області протокол

 № 1 від 08.01.2013 року

 

ПРАВИЛА

внутрішнього трудового розпорядку в апараті

Острозького районного суду Рівненської області

1.      Загальні положення

1.1         Правила внутрішнього трудового розпорядку в апараті Острозького районного суду Рівненської області (далі – Правила, апарат, Суд) розроблені відповідно до вимог ст. 43 Конституції України, Кодексу законів про працю України, Законів України «Про судоустрій і статус суддів» та «Про державну службу», Положення про апарат Острозького районного суду Рівненської області і інших нормативно-правових актів.

1.2         Правила поширюються на працівників апарату Суду та є обов’язковими до виконання.

1.3         Правила визначають засади регулювання трудових відносин і запроваджуються з метою забезпечення якісного виконання завдань, покладених на апарат Суду, вдосконалення організації праці та підвищення її ефективності, раціонального використання робочого часу, а також зміцнення трудової дисципліни.

1.4         Правила доводяться до відома працівників апарату Суду під підпис, вивішуються на дошці оголошень у приміщенні Суду на видному місці і розміщуються на офіційному сайті Суду curt.gov.ua/sud1713/.

2.      Порядок прийняття та звільнення працівників апарату Суду

2.1                       Порядок прийняття на державну службу та на роботу, припинення державної служби і звільнення з роботи працівників апарату Суду визначається Законом України «Про державну службу» та Кодексом законів про працю України.

2.2         Прийняття працівників до апарату Суду на державну службу на посади п’ятої – шостої категорій здійснюється на конкурсній основі відповідно до Порядку проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 р. № 169 та Порядку проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців в апараті Суду, затверджених наказом керівника апарату Суду № 5/а від 02.11.2011 року.

2.3                       При прийнятті на роботу до апарату Суду працівників, посади яких не належать до посад державних службовців, конкурс не проводиться.

2.4         При прийнятті на роботу кандидат зобов’язаний подати такі документи:

           паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

           трудову книжку, оформлену у встановленому порядку;

           диплом або інший документ про освіту чи професійну підготовку;

           довідку про присвоєння ідентифікаційного номера;

           сертифікат про проходження профілактичного наркологічного огляду;

           медичну довідку про проходження обов’язкових попереднього та періодичного психіатричних оглядів;

           військовий квиток (за наявності).

Особи, які претендують на зайняття посад державних службовців, крім перелічених документів, зобов’язані подати:

-            заяву про участь у конкурсі, в якій зазначається про ознайомлення заявника із встановленими законодавством обмеженнями щодо прийняття на державну службу та проходження державної служби;

-            заповнену особову картку (форма П-2 ДС) з відповідними додатками;

-            дві фотокартки розміром 4 х 6 см;

-            документи про науковий ступінь, вчене звання, підвищення кваліфікації;

-            декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік за формою, передбаченою Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції".

Після перевірки поданих оригіналів документів на відповідність їх встановлених вимогам з них виготовляються копії, що завіряються керівником апарату Суду, оригінали повертаються кандидатові.

2.5         Призначення та звільнення керівника апарату Суду та заступника керівника апарату Суду оформляється наказом начальника територіального управління Державної судової адміністрації України в Рівненській області за поданням голови Суду, про що вони повідомляються під підпис.

2.6         Призначення, переведення та звільнення працівників апарату Суду оформляються наказом керівника апарату, про що вони ознайомлюються під підпис.

2.7         З метою перевірки професійного рівня і ділових якостей працівника апарату Суду при прийнятті на роботу може встановлюватися випробування, про що має бути зазначено в наказі про призначення:

-            для державних службовців – строком до шести місяців;

-            для робітників наскрізних професій – не може перевищувати одного місяця.

2.8         Випробування не встановлюється при прийнятті на роботу:

-            осіб, які не досягли вісімнадцяти років;

-            молодих робітників після закінчення професійних навчально-виховних закладів;

-            молодих спеціалістів після закінчення вищих навчальних закладів;

-            осіб, звільнених у запас з військової чи альтернативної (невійськової) служби;

-            інвалідів, направлених на роботу відповідно до рекомендації медико-соціальної експертизи.

Випробування не встановлюється також при прийнятті на роботу в іншу місцевість і при переведенні на роботу на інше підприємство, в установу, організацію, а також в інших випадках, якщо це передбачено законодавством.

2.9         Особи, які призначаються на посаду державного службовця вперше, приймають Присягу державного службовця відповідно до ст. 17 Закону України «Про державну службу».

2.10     Призначеного або переведеного в установленому порядку на іншу роботу працівника апарату Суду в день виходу на роботу відповідальна особа, призначена наказом керівника апарату Суду, зобов'язана ознайомити з цими Правилами та посадовою інструкцією під підпис; провести інструктаж з питань техніки безпеки, протипожежної охорони, інших вимог з охорони праці, ознайомити з відповідними правилами під підпис.

2.11     Записи про призначення, переведення та заохочення працівника апарату Суду заносяться до трудової книжки. Ведення трудових книжок здійснюється згідно з Інструкцією про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженою спільним наказом Міністерства праці, Міністерства юстиції та Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 р. № 58. Трудові книжки працівників апарату Суду зберігаються як документи суворої звітності. Відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання і видачу трудових книжок покладається на відповідальну особу, яка призначається наказом керівника апарату Суду.

2.12     Припинення трудового договору може мати місце лише на підставах, передбачених чинним законодавством.

2.13     Працівник апарату Суду має право розірвати трудовий договір за власною ініціативою, попередивши про це керівника апарату Суду, а керівник апарату Суду та заступник керівника апарату Суду – начальника територіального управління Державної судової адміністрації України в Рівненській області, письмово за два тижні.

2.14     У разі, коли заява працівника апарату Суду про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу, керівник апарату Суду повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

2.15     В день звільнення працівника апарату Суду відповідальна особа, призначена наказом керівника апарату Суду, зобов’язана видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, зазначені в статті 116 Кодексу законів про працю України.

Записи про причини звільнення у трудовій книжці повинні проводитись у точній відповідності з формулюванням чинного законодавства із посиланням на відповідну статтю, пункт закону. Днем звільнення вважається останній день роботи.

2.16     Розірвання трудового договору з ініціативи керівника апарату Суду допускається у випадках, передбачених чинним законодавством.

2.17     Крім загальних підстав, передбачених Кодексом законів про працю України, державна служба припиняється у разі:

1)        порушення умов реалізації права на державну службу;

2)        недотримання пов’язаних із проходженням державної служби вимог, передбачених статтями 16 і 16-1 Закону України "Про державну службу";

3)        досягнення державним службовцем граничного віку проходження державної служби;

4)        виявлення або виникнення обставин, що перешкоджають перебуванню державного службовця на державній службі (стаття 12 Закону України "Про державну службу");

5)        відмови державного службовця від прийняття або порушення Присяги, передбаченої статтею 17 Закону України "Про державну службу";

6)        притягнення державного службовця до кримінальної або адміністративної відповідальності за корупційні правопорушення, пов’язані з порушенням обмежень, передбачених Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції"

2.18     У разі звільнення працівника з ініціативи керівника апарату Суду відповідальна особа, призначена керівником апарату Суду, зобов’язана також у день звільнення видати йому копію наказу про звільнення з роботи. В інших випадках звільнення копія наказу видається на вимогу працівника.

3.      Права та обов’язки працівників апарату Суду

3.1         Основні трудові права працівників:

-            на одержання роботи з оплатою праці не нижче встановленого державою мінімального розміру;

-            на відпочинок відповідно до законів про обмеження робочого дня та робочого тижня і про щорічні оплачувані відпустки;

-            право на здорові і безпечні умови праці;

-            на об’єднання в професійні спілки та на вирішення колективних трудових конфліктів (спорів) у встановленому законом порядку;

-            на матеріальне забезпечення в порядку соціального страхування в старості, а також у разі хвороби, повної або часткової втрати працездатності;

-            на матеріальну допомогу в разі безробіття;

-            на право звернення до Суду для вирішення трудових спорів незалежно від характеру виконуваної роботи або займаної посади, крім випадків, передбачених законодавством;

-            інші права, встановлені законодавством.

3.2                        Державні службовці, крім перелічених в п. 3.1 цих Правил, мають право:

-            користуватися правами і свободами, які гарантуються громадянам України Конституцією і законами України;

-            брати участь у розгляді питань і прийнятті в межах своїх повноважень рішень;

-            одержувати від державних органів, підприємств, установ і організацій, органів місцевого та регіонального самоврядування необхідну інформацію з питань, що належать до їх компетенції;

-            на повагу особистої гідності, справедливе і шанобливе ставлення до себе з боку керівників, співробітників і громадян;

-            вимагати затвердження керівником чітко визначеного обсягу службових повноважень за посадою службовця;

-            на оплату праці залежно від посади, яку він займає, рангу, який йому присвоюється, якості, досвіду та стажу роботи;

-            безперешкодно ознайомлюватись з матеріалами, що стосуються проходження ним державної служби, в необхідних випадках давати особисті пояснення;

-            на просування по службі з урахуванням кваліфікації та здібностей, сумлінного виконання своїх службових обов’язків, участь у конкурсах на заміщення посад більш високої категорії;

-            вимагати службового розслідування з метою зняття безпідставних, на думку службовця, звинувачень або підозри;

-            на здорові, безпечні та належні для високопродуктивної роботи умови праці;

-            на соціальний і правовий захист відповідно до його статусу;

-            захищати свої законні права та інтереси у вищестоящих державних органах та у судовому порядку.

Працівники апарату Суду мають також інші права відповідно до чинного законодавства України.

3.3         Працівники апарату Суду зобов’язані:

           дотримуватися Конституції України, законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про державну службу», інших актів чинного законодавства України, Положення про апарат Суду, цих Правил та посадових інструкцій.

           не допускати порушень прав і свобод людини та громадянина;

           сумлінно виконувати свої посадові обов’язки, виявляти ініціативу, постійно вдосконалювати організацію своєї роботи;

           своєчасно і точно виконувати рішення органів державної влади або посадових осіб, розпорядження та вказівки керівництва;

           діяти в межах своїх повноважень;

           у разі одержання доручення, яке суперечить чинному законодавству України, невідкладно в письмовій формі повідомити про це керівника, який дав доручення, а в разі наполягання на його виконанні - повідомити вищу за посадою особу;

           шанобливо ставитися до громадян, керівників та співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам державної служби;

           не допускати розголошення інформації про громадян, що стала їм відома під час виконання посадових обов’язків, а також іншої інформації, яка відповідно до чинного законодавства України не підлягає розголошенню;

           забезпечувати збереження майна Суду, ефективно використовувати обладнання, економно витрачати матеріали, електроенергію та інші ресурси (цінності);

           постійно підвищувати свій професійний, інтелектуальний і культурний рівень за освітньо-професійними програмами та шляхом самоосвіти;

           дотримуватися вимог з охорони праці, техніки безпеки, санітарії, гігієни праці, протипожежної безпеки.

Обсяг конкретних обов’язків кожного працівника апарату Суду визначається відповідними положеннями та посадовими інструкціями, затвердженими керівником апарату в установленому порядку.

4.      Обов’язки керівництва апарату Суду

4.1         Керівництво апарату Суду зобов’язане:

           неухильно дотримуватися вимог чинного трудового законодавства України;

           при прийнятті на державну службу та на роботу працівників апарату Суду роз’яснити їм права і обов’язки, поінформувати про умови праці та розмір заробітної плати;

           затвердити чітко визначений обсяг службових повноважень за посадою кожного працівника апарату Суду;

           визначити робоче місце та забезпечити необхідними для роботи засобами;

           забезпечити здорові та безпечні умови праці;

           контролювати дотримання працівниками апарату Суду вимог чинного законодавства України, цих Правил, посадових інструкцій, вживати щодо порушників дисципліни заходів дисциплінарного впливу (накладати стягнення);

           виплачувати працівникам апарату Суду заробітну плату регулярно в робочі дні, не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів; якщо день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітна плата виплачується напередодні;

           постійно вдосконалювати організацію роботи Суду, забезпечувати систематичне підвищення кваліфікації працівників апарату Суду;

           створювати умови для ефективного використання робочого часу, підтримувати та розвивати ініціативу, а також активність працівників апарату Суду;

           сприяти організації оздоровлення та відпочинку працівників апарату Суду. Забороняється приховувати факти та обставини, що становлять загрозу для життя, здоров’я і безпеки працівників апарату Суду.

5.      Робочий час і його використання. Час відпочинку

5.1         Тривалість робочого часу працівників апарату Суду не може перевищувати 40 годин на тиждень. Установлюється п’ятиденний робочий тиждень із двома вихідними днями (субота та неділя). Робочий час з понеділка до четверга триває з 8:00 год. до 17:15 год., у п’ятницю - з 8:00 год. до 16:00 год.

Відповідно до ст. 53 Кодексу законів про працю України напередодні святкових і неробочих днів тривалість робочого дня скорочується на одну годину.

5.2         Перерва для відпочинку і харчування триває з 13:00 год. до 14:00 год. і не включається в робочий час. Працівники апарату Суду використовують час перерви на свій розсуд, на цей час вони можуть відлучатися з місця роботи.

5.3         Для виконання невідкладної і непередбаченої роботи працівники апарату Суду зобов’язані на підставі відповідного письмового наказу керівника апарату з’явитися на службу у вихідні, святкові та неробочі дні, робота в які компенсується згідно з чинним трудовим законодавством України.

5.4         За наявності поважних причин, перелік яких передбачено ст. 56 Кодексу законів про працю України, за заявою працівника апарату Суду як при прийнятті на роботу, так і згодом може встановлюватися неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Установлення працівникові апарату Суду неповного робочого дня або неповного робочого тижня з оплатою праці пропорційно відпрацьованому часу оформлюється наказом керівника апарату Суду.

5.5         Працівники апарату Суду у письмовій формі або засобами телефонного зв’язку не пізніше 15 хвилин після початку робочого часу зобов’язані повідомити Голову Суду, свого безпосереднього керівника та керівника апарату Суду про свою відсутність на роботі, причину своєї відсутності та орієнтовний час свого виходу на роботу.

5.6         У разі відсутності працівника апарату Суду на роботі без поважної причини, або у разі відмови повідомити причину своєї відсутності керівником апарату Суду видається письмовий наказ, яким призначається комісія для з’ясування причин відсутності працівника, до складу якої має входити троє осіб. На підставі даних про відсутність працівника призначена комісія складає акт відсутності працівника на робочому місці.

Акт про відсутність працівника апарату Суду на роботі має, зокрема, містити його прізвище, ім’я, по-батькові, підставу складання акта, прізвища, імена та по-батькові присутніх працівників апарату Суду, що склали акт та їхні підписи.

5.7         Працівникам апарату Суду надаються щорічні (основна та додаткові) відпустки із збереженням на їх період місця роботи (посади) і заробітної плати відповідно до чинного законодавства України.

5.8         Державним службовцям апарату Суду надається щорічна основна відпустка тривалістю 30 календарних днів, а працівникам наскрізних професій – 24 календарних дні із виплатою допомоги для оздоровлення в розмірі середньомісячного заробітку. Щорічна основна відпустка може бути використана частинами за умови, якщо безперервна її частина, до якої виплачується допомога для оздоровлення, становить не менше 14 календарних днів.

5.9         Працівникам апарату Суду, які мають стаж державної служби понад 10 років, надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 5 календарних днів, а починаючи з 11-го року ця відпустка збільшується на 2 календарних дні за кожний наступний рік. Тривалість додаткової оплачуваної відпустки не може перевищувати 15 календарних днів. Додаткові оплачувані відпустки державним службовцям надаються одночасно із щорічною відпусткою згідно з установленим графіком, або за згодою сторін окремо від неї.

5.10     Працівникам апарату Суду надаються також інші щорічні додаткові відпустки згідно з чинним законодавством України (соціальні, творчі, у зв’язку з навчанням тощо).

5.11     За письмовою заявою працівника апарату Суду частина невикористаної щорічної основної або додаткової відпустки може бути замінена грошовою компенсацією в порядку, передбаченому Законом України «Про відпустки».

5.12     Черговість надання відпусток визначається графіком, який затверджується керівником апарату Суду на кожен календарний рік не пізніше 15 січня та доводиться до відома всіх працівників апарату. Графік відпусток складається з урахуванням необхідності забезпечення належної роботи Суду і створення сприятливих умов для відпочинку працівників апарату.

5.13     Надання відпусток керівнику апарату Суду та заступнику керівника апарату Суду оформляється наказом голови Суду.

5.14     Надання відпусток працівникам апарату Суду оформляється наказом керівника апарату.

5.15     Забороняється ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд.

5.16     За рішенням голови Суду може бути відкликаний з відпустки керівник апарату Суду, а за рішенням керівника апарату Суду можуть бути відкликані з відпустки інші працівники апарату Суду. Невикористана частина відпустки у таких випадках надається працівникам апарату Суду за їх заявою в будь-який інший час відповідного року або приєднується до відпустки у наступному році. Оплата праці проводиться з урахуванням суми, що була нарахована на оплату невикористаної частини відпустки.

6.      Заохочення працівників апарату Суду за успіхи в роботі

6.1         За наполегливу працю, якісне і сумлінне виконання посадових обов’язків та інші досягнення у роботі передбачаються такі заохочення:

           встановлення надбавок, доплат, премій;

           оголошення подяки;

           нагородження почесною грамотою Суду.

6.2         За сумлінну безперервну працю на державній службі, зразкове виконання посадових обов’язків виплачується грошова винагорода в розмірі та порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

6.3         За особливі трудові заслуги на державній службі працівники апарату Суду можуть бути представлені до державних нагород та присвоєння почесних звань.

6.4         Працівникам апарату Суду, які успішно й сумлінно виконують свої трудові обов’язки, надаються в першу чергу переваги при просуванні по роботі.

6.5         Пропозиції щодо заохочення працівників апарату Суду керівник апарату Суду подає на розгляд голові Суду в установленому порядку.

6.6         Заохочення оголошуються наказом голови Суду в урочистій обстановці і заносяться до трудових книжок працівників апарату Суду у відповідності з правилами їх ведення.

7.      Відповідальність працівників апарату Суду за порушення трудової дисципліни

7.1         За порушення передбаченої цими Правилами трудової дисципліни, невиконання або неналежне виконання посадових обов’язків до працівника апарату Суду може бути застосовано догану або звільнення.

Крім того, за порушення обмежень, пов’язаних із проходженням державної служби, а також за вчинок, ганебний для державного службовця, або такий, що дискредитує Суд, до працівника апарату Суду можуть застосовуватися такі заходи дисциплінарного впливу:

           попередження про неповну службову відповідність;

           затримка до одного року у присвоєнні чергового рангу або у призначенні на вищу посаду.

7.2         Звільнення як дисциплінарне стягнення застосовується на підставі п.п. 3, 4, 7, 8 ч. 1 ст. 40 та ст. 41 Кодексу законів про працю України.

7.3         Дисциплінарне стягнення застосовується безпосередньо за виявленням проступку, але не пізніше одного місяця з дня його виявлення, без урахування часу звільнення працівника апарату Суду від роботи у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю або перебування його у відпустці.

Дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше шести місяців з дня вчинення проступку.

7.4         До застосування дисциплінарного стягнення керівник апарату Суду має вимагати від працівника апарату Суду, який порушив трудову дисципліну, письмове пояснення. У разі відмови порушника надати пояснення складається відповідний акт.

7.5         За кожне порушення дисципліни може бути застосовано лише одне стягнення.

7.6         При обранні виду стягнення керівництво апарату Суду має враховувати ступінь тяжкості вчиненого проступку та заподіяну шкоду, обставини, за яких вчинено проступок, і попередню роботу працівника апарату Суду.

7.7         Дисциплінарне стягнення оформляється наказом керівника апарату Суду і повідомляється працівникові апарату Суду під розписку.

7.8         Дисциплінарне стягнення може бути оскаржене працівником апарату Суду в порядку, встановленому чинним законодавством України.

7.9         Якщо протягом року з дня накладання дисциплінарного стягнення працівника апарату Суду не буде піддано новому дисциплінарному стягненню, вважається, що він не мав дисциплінарного стягнення.

7.10     Якщо працівник апарату Суду не допустив нового порушення трудової дисципліни, і до того ж проявив себе як сумлінний працівник, то стягнення може бути зняте до закінчення одного року. Протягом строку дії дисциплінарного стягнення, заходи заохочення до працівників апарату Суду не застосовуються.

7.11     Зняття дисциплінарного стягнення оформлюється наказом керівника апарату Суду, про що оголошується працівникові апарату під підпис.

8.      Контроль за виконанням правил та відповідальності за їх порушення

8.1         Контроль за виконанням Правил внутрішнього трудового розпорядку в апараті Суду покладається на Голову Суду та керівника апарату Суду.